About Us‎ > ‎

Church Council

2017 Leadership:
Dean Foss, President (Personnel Committee - Term End: 2020)
Tami Bradley, Vice President (Education Committee- Term End: 2018)
Brad Hoffarth, Treasurer (Finance Committee - Term End: 2019)
Laurie Jenson, Secretary (Worship Committee - Term End: 2018)
Karen Barnes (Congregational Life - Term End: 2018)
JoAnn Linrud (Giving Committee - Term End: 2019)
Roxanna Maragos (Evangelism Committee - Term End: 2020)
Tom Mickelson (Property Committee - Term End: 2019)
Chad Parton (Social Ministry Committee - Term End: 2020)

2017 Council Meeting Minutes:
January 29, 2017 (Annual Congregational Mtg. - Year ended 12/31/16)
September 2017
October 2017
November 2017
December 2017